10.4 C
Bruxelles
Tuesday, October 24, 2017
Blog Page 53

Shpëtim për vozitësit: Ja si ta largoni akullin nga xhami i veturës për një minutë (Video)

  Akulli i mërzitshëm në xhamin e veturave tuaja mund të bëhet një “histori e së shkuarës” me ndihmën e kësaj metode të shpejtë dhe të thjeshtë. Dhe për ta bërë këtë, krejt çfarë iu duhet është një shishe plastike, e mbushur me 2/3 alkool, 1/3...

Shqiptari “vrasësi” porosit pica, shikoni reagimin e shpërndarësit kur sheh “krimin” e sapondodhur

Një shqiptar që jeton në Itali, i quajtur Giulio Brakaj, i ka bërë një rreng shpërndarësit të picave. Brenda shtëpisë së tij, ai ka krijuar një skenë krimi, sikur brenda apartamentit ndodhet një i vdekur. Shoku i tij, që shtiret si i vdekur, mban në...

Jonida Vokshi u shpall Miss por askush nuk e dinte, si u zbulua sekreti

Askush nuk e dinte se Jonida Vokshi ishte shpallur Miss në vitin 1993- 1994… përveç atyre që kanë qenë në shkollë me bukuroshen. Aktori i ‘Portokalli’ Florjan Binaj, i cili ka qenë në një klasë me Jonidën, i ka zbuluar ‘sekretin’ e fëmijërisë duke shkruar...

Shkencëtari rus zbulon ilaçin kundër kancerit, ja si ta përgatisni në shtëpi

Gjatë një prej leksioneve të tij, profesor Hristo Mermerski ka vërejtur se ilaçi i tij është një lloj ushqimi për trupin, i cili e trajton trupin dhe është në gjendje ta largojë kancerin. Kjo recetë pastron enët e gjakut, rrit sistemin imunitar, pastron veshkat...

Modelet e reja të iPhone do të ‘ndërtohen’ nga Samsung!!

Apple pritet të lançojë modelet e reja të iPhone në 2017 dhe njëri prej këtyre modeleve pritet të vijë me ekran OLED ndërsa tjetri me teknologjinë LCD. Sipas raporteve të reja, thuhet se Samsung do të furnizojë kompaninë Apple me ekranet OLED për iPhone-ët e...

Ronela tregon të pasmet bombastike? (Foto)

Është një nga këngëtaret e pakta që dëshiron të arrijë famë përmes linjave trupore. Por, kjo gjë nuk nënkupton që Ronela nuk di të provokojë apo që nuk ka linja seksi trupore, shkruan lajmi. Ajo ka publikuar një fotografi në Instastory ku dukej tejet tërheqëse. Duke...

Këtë vajzë seksi prindërit nuk e lejojnë të dalë nga shtëpia, zbuloni përse???

Bota mund të jetë një vend i rrezikshëm, sidomos për vajzat, por duket se prindërit rusë kanë shkuar shumë larg kur bëhet fjalë për mbrojtjen e tyre. Angelica Kenova pothuajse kurrë nuk del nga shtëpia e saj, edhe kur kjo ndodhë ajo është cdo herë...

Adelina Ismaili në pritje të fëmijës së parë, shikojeni si duket këngëtarja shtatzënë

Adelina Ismaili pas një mungese të gjatë në rrjetet sociale, rikthehet për të uruar fansat e saj me rastin e Vitit të Ri. Këngëtarja e cila është në pritje ëmbël për tu bërë nënë , ka zgjedhur një imazh po aq të ëmbël për të...

Ja pse duhet ta shtypni gishtin e unazës për 60 sekonda

Të kesh dhimbje ose ndonjë problem tjetër në ndonjë pjesë të trupit do të thotë se ose duhet të prisni që dhimbja të kalojë, ose ta pushoni vetë atë. Shumica u kthehen ilaçeve kur është fjala për ndonjë dhimbje në trup. Por, ekziston një mënyrë natyrale...

Mediat italiane: Në kanalin e Otrantos nuk lëviz asgjë pa pëlqimin e grupeve kriminale shqiptare

Droga nga Shqipëria rikthehet në vëmendjen e mediave ndërkombëtare. E përditshmja italiane “La Repubblica” i kushton një artikull të posaçëm këtij fenomeni me titullin “80 km të bregdetit të Salentos në duart e trafikantëve: drogë, armë dhe tritol nga Shqipëria” Sipas saj, “shqiptarët zotërojnë rrugën...

Lajmet e fundit