-6.6 C
Bruxelles
Wednesday, January 24, 2018
Blog Page 3

E tmerrshme, ja si bëhen çantat Hermes dhe Louis Vuitton (VIDEO)

Hetuesit e organizatës ‘PETA’ udhëtuan deri në Afrikën e Jugut për të marrë pamjet e papublikuara më parë nga kompanitë më të mëdha të therjes së strucave në botë. Ata filmuan punëtorët teksa thernin në mënyrë tmerrshme shpendët ndërkohë që njëri prej tyre bënte humor...

Robert Berisha i nxjerr sekretin: Ja çfarë po ndodh me lidhjen e Tunës dhe Patrisit

Në një intervistë për emisionin “N’gas’z”, Robert Berisha më në fund ka sqaruar të vërtetën e kësaj ngjarje duke treguar se Patrisi dhe Tuna në fakt e kanë pasur një grindje, por tani gjërat mes tyre janë mirë dhe madje i zbuloi atyre një...

Përsëri vajzat nga Shqipëria: Më mirë martohemi me Serbë sa sa me Kosovarë (Video)

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht. Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave.Këtë e kanë vërtetuar disa komentues të Telegrafit serb të cilët kanë thënë se këto martesa janë të gabuara. Mirëpo ka të tillë...

Zbulohen shifrat, ja sa ton ar ka Shqipëria, Maqedonia e Serbia(VIDEO)

Këshilli Botëror për Arin ka bërë publike listën e re të 100 vendeve që kanë më shumë rezerva të arit. Si gjithmonë këtë listë e kryeson SHBA me 8.133,5 ton ,ndërsa në vendin e dytë gjendet Gjermania me 3.377,9 ton, kurse në vendin e...

Moderatorja shqiptare i habit të gjithë:S’përdhunoj veshin me …!

Moderatorja e njohur shqiptare, Hygerta Sako, ka habitur jo pak fansat me deklaratën e saj në lidhje me reperin e njohur Stresi. Sako është pyetur në emisionin “Thumb”, nëse e dëgjonte dhe preferonte muzikën e tij, duke mohuar diçka të tillë. Por kjo nuk ka...

FOTO/ Ja mashtrimi i madh i shkencës me telefonin e lashtësisë

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte “zbuluar nga arkeologët” në Austri. Storje të ndryshme pushtuan internetin me spekulime se celulari mund të jetë dëshmi e “udhëtimit në kohë”. Por, Express.co.uk thotë se e ka...

Vuani nga kapsllëku? Ja mënyrat natyrale për ta trajtuar

Kapsllëku është një kusht shëndetësor shumë i përhapur tek njerëzit. Disa nga faktorët që ndikojnë në kapsllëk janë dieta e varfër ushqimore, mungesa e aktivitetit fizik, konsumimi i ushqimeve të thata, dehidratimi etj. Shpesh kapsllëku është etiketuar si “çrregullimi urban” për shkak se banorët e...

Jo kripa, as sheqeri! Ja helmi i frikshëm që konsumojmë përditë!

Një nga përbërësit më të dëmshëm që konsumojmë rregullisht, pa qenë të vetëdijshëm që e konsumojmë dhe për efektet e tij është sodium glutamate (E621), një shtues i zakonshëm që gjendet thuajse në të gjithë ushqimet e përpunuar. Për më tepër, vështirë se të...

FOTO/ Taulant Xhaka i dashuruar ‘kokë e këmbë’, shfaqet në çaste romantike me të dashurën

Futbollisti i njohur Taulant Xhaka po e dëshmon çdo herë e më shumë, se është një mashkull i përkushtuar ndaj të dashurës së tij. Ai është bërë herë pas here temë e mediave rozë lidhur me jetën e tij private. Që është shumë i dashuruar,...

Seksi në dush: rreziqet dhe këshillat

Seksi në dush është diçka për të cilën të gjithë kemi menduar të paktën një herë në jetë, por me aq shumë ujë dhe aq pak vend në dispozicion është më e lehtë të thuhet sa sa të bëhet. Ka shumë momente frustruese që...