10.4 C
Bruxelles
Tuesday, October 24, 2017
Blog Page 3

Kjo grua përgatiti mëngjes për fëmijët e saj dhe i vrau ato me një gabim që të gjithë ne e bëjmë. Shpërndajeni këtë sa më parë!

Josefina, një nënë e dy fëmijëve, u zgjua herët një ditë dhe shkoi në treg për të marrë ushqime për mëngjes. Ajo vendosi të përgatiste një mëngjes të shëndetshëm për fëmijët e saj. Agustin (8 vjeç) dhe Maria (6 vjeç), nuk e hanin ushqimin...

Burri e braktisi pasi u paralizua, por nënës së 4 femijëve i vjen fati…

Një nënë e katër fëmijëve dy vite më parë pësoi një paralizë të këmbëve pas një goditjeje që mori në shpinë. Ndërsa ishte ende në spital dhe mjekët nuk i jepni shpresa se do të ecte sërish, bashkëshorti i saj me të cilin kishte 14...

“S’u dashurova kurrë, ja pse nuk u lidha me një italian”, flet e mbijetuara e fundit e familjes Popa

E rrethuar me një mal sendesh të panevojshme, Ermioni Popa i gëzohet televizorit të dhuruar ku mund të shohë më në fund telenovela turke. Si jeton pjesëtari i fundit i familjes së famshme Popa, që u strehua në Ambasadën Italiane në vitin 1985, pak...

Historia e paimagjinueshme që fshihet pas këtij endacaku shqiptar

Ai vërtet ka qenë një ish-drejtues i lartë Rinie i kohës së komunizmit, ngjashëm si Koço Kokëdhima e Fatmir Xhafaj, por nuk e ka patur fatin e këtyre të fundit. Pra, ai sot nuk është as pasunar, por as politikan. Është një krijesë e...

E pabesueshme! Shihni ç’ndodh nëse bota humb oksigjenin për vetëm 5 sekonda

Të gjithë ata që ndodhen në plazh, do të digjen menjëherë në lëkurë. Edhe pse nuk do të kishte as plazh, as rërë, as ujë. Oksigjeni molekular në ajër mbron lëkurën tonë nga rrezet ultravjollcë. Qielli i ditës do të errësohej menjëherë. Duke qenë se...

Mesazhi që ka prekur botën, tregimi i një myslimani që pa me sytë e tij shfarosjen e familjës në Mianmar

Dua që bota të vendoset në këpucët tona – ne jemi njerëz sikur ata dhe meritojmë të jetojmë si ata”, ishin fjalët e 30 vjeçarit i quajtur Ahessan. Ahessan 30 vjeç, vjen nga shteti Rakhine i Mianmar-it, i cili këtë shtet ai e lëshoi javën...

Mekë, fotoja që po bën xhiron e botës: gruaja i bën hije burrit të saj që po falet (Foto)

Ndërkohë që pelegrinazhit vjetor islam 2017 po i vjen fundi, duket sikur tregimet, videot dhe fotografitë e bukura të Haxhit të këtij viti janë të pafundme. Dhe është një foto shumë e veçantë e postuar së fundmi, e cila ka shkaktuar një reagim ndryshe tek...

Pudra I Shkaktoi Kancer, Kompania E Njohur Botërore Dëmshpërblen Gruan Me Miliona Dollarë

Pudra e “Johnson & Johnson” kur përdoret për higjenën femërore mund të shkaktojë kancer ovarian. Nuk është rasti i parë ai i një gruaje nga Los Angeles që është diagnostifikuar me sëmundjen e kancerit ovarian të shkaktuar nga pudra. Si pasojë e kësaj, kompania...

Fotot shokuese nga e kaluara do t’ju fusin tmerrin në palcë, historitë misterioze që fshihen pas secilës

Çfarë mendoni se dini për të shkuarën? A e dini për shembull se Shreku dhe burri elefant apo ai luan kanë ekzistuar vërtet? Këto dhe shumë të vërteta të tjera të vjetra do t’i gjeni në artikullin më poshtë. Ella Harper, gruaja që ecte si...

Deklarata e kësaj shqiptareje që jeton në Serbi, ka “tmerruar” gjithë shtetin

Amina Nurovic është një qytetare e Sanxhakut që thotë se është shqiptare.Sipas saj nuk është aspak e lehtë për të deklarimi si shqiptare në Novi pazar, por ajo thotë se ndihet krenare për një gjë të tillë. Ajo ka shkruar se nuk do të...

Lajmet e fundit