A janë qytetart e Kosovës Pro apo Kundër paradës së komunitetit LGBTI në Prishtinë? (VIDEO)

0
143
loading...

Pas tre marsheve të mbajtura në tre vitet e kaluara, për herë të parë në Kosovë po mbahet Java e Krenarisë, e cila do të kurorëzohet nesër më 10 tetor me Paradën e Krenarisë – Në emër të Dashnisë.
Parada do të filloj nga ora 11:30 nga sheshi “Skënderbeu” duke vazhduar deri tek sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.
Sipas një hulumtimi, komuniteti LGBT vazhdon të jetë i kërcënuar dhe i rrezikuar nga shoqëria kosovare.
Qytetarët në rubrikën ‘Vox Pop’ të emisionit Express Rozë, kanë folur për këtë temë e cila akoma është tabu në vendin tonë.
A janë qytetarët pro apo kundër këtij komuniteti, dhe a do të dalin nesër në paradën e Krenarisë, t’i dëgjojmë mendimet e tyre përmes ‘Vox Pop’.
Për më shumë klikoni në videon e mëposhtme. /GazetaExpress/.

 

loading...

 

 

loading...

LEAVE A REPLY