10.4 C
Bruxelles
Tuesday, October 24, 2017

Shëndeti

Kombinimi i ujit me kastravec, 4 arsyet pse ju bën mirë...

Uji me kastravec është një pije që ofron shumë benefite për oganizmin, si për shëndetin, ashtu edhe për lëkurën e bukurinë në tërësi. Për...

Do ta mbani në mend orgazmën nëse i bëni këto katër...

Nuk ju pëlqen seksi, nuk mund të përjetoni orgazmën? Me pesë veprime të këtilla do t’ia arrini qëllimit. Orgazma femërore është mister i përhershëm dhe...

Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu. Që të funksionojë...

Soda e bukës është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të përfitimeve të shumta që ka. Në këtë artikull, ju mund...

Pudra I Shkaktoi Kancer, Kompania E Njohur Botërore Dëmshpërblen Gruan Me...

Pudra e “Johnson & Johnson” kur përdoret për higjenën femërore mund të shkaktojë kancer ovarian. Nuk është rasti i parë ai i një gruaje...

Shqiptari shpik vaksinën kundër kancerit, përlotet nga gëzimi

Në kuadër të studimit pilot me pacientë vullnetarë, me Bi vaksinën antikancer janë trajtuar e shëruar për një kohë të gjatë disa dhjetëra raste...

Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

Këtu kemi një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave dhe ndihmon kurimin e ulçerave. Panxhari, që është përbërës në këtë...

Mbretëresha e Livadheve; Zëvëndësues natyral i Asperinës

Familja: Rosaceae. Filipendula ulmaria është bimë barishtore shumëvjeçare me lartësi 1-2m, me lule të shumta me ngjyrë të bardhë e aromatike, gjethet të gjelbra në...

Prindër, bëni kujdes! Mos ua jepni këtë ushqim fëmijëve – shkakton...

Në ditët e sotme, pothuajse në gjithë botën, shumë shpesh shohim lokale të ushqimit të shpejtë si McDonald’s, Burger King dhe të tjerë. Edhe pse...

Mjeku italian ka tronditur botën: Kanceri është një infeksion kërpudhor që...

Dr. Tulio Simonchini ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë tjetër veçse një infeksion...

Zbuloni sa orë gjumë ju duhen sipas moshës që keni

Ne jetojmë në një botë moderne, ku gjërat lëvizin shpejtë, koha fluturon dhe të gjithë kemi një lloj mënyre jetese të shpejtë. Por, nuk do...

Lajmet e fundit