-6.6 C
Bruxelles
Wednesday, January 24, 2018

Jeta

Përsëri vajzat nga Shqipëria: Më mirë martohemi me Serbë sa sa...

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht. Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave.Këtë e...

Skandal në Tiranë, policja masakron të ndaluarin

Një ngjarje me të vërtetë e pabesueshme ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë kthesës së Kamzës në Tiranë. Një police femër ka goditur me grushta...

La punën dhe 93 eurot e fundit i investoi në ëndrrën...

Emri i tij është John Ward, i ka 33 vjet dhe është dëshmia më e mirë se gjithçka mund të arrihet në jetë, nëse...

Burri e braktisi pasi u paralizua, por nënës së 4 femijëve...

Një nënë e katër fëmijëve dy vite më parë pësoi një paralizë të këmbëve pas një goditjeje që mori në shpinë. Ndërsa ishte ende në...

“S’u dashurova kurrë, ja pse nuk u lidha me një italian”,...

E rrethuar me një mal sendesh të panevojshme, Ermioni Popa i gëzohet televizorit të dhuruar ku mund të shohë më në fund telenovela turke....

Historia e paimagjinueshme që fshihet pas këtij endacaku shqiptar

Ai vërtet ka qenë një ish-drejtues i lartë Rinie i kohës së komunizmit, ngjashëm si Koço Kokëdhima e Fatmir Xhafaj, por nuk e ka...

Mesazhi që ka prekur botën, tregimi i një myslimani që pa...

Dua që bota të vendoset në këpucët tona – ne jemi njerëz sikur ata dhe meritojmë të jetojmë si ata”, ishin fjalët e 30...

‘O babi nana më ka marr, hajde na gjej në Tiranë”/Ngjarja...

Një shtetas nga Shkupi, Nafi Zeqiri ka denoncuar dje para autoriteteve policore të Tiranës humbjen e birit të tij 10-vjeçar, Shaban Zeriqi dhe të...

Vajza e vogël e dëgjon zërin e nënës së vdekur, reagimi...

I kishte vdekur nëna, e babai kishte incizuar zërin e saj për ta ruajtur për vajzën. Kur ajo mbushi dy vite babai vendosi t’ja lëshojë. Reagimi...