-6.6 C
Bruxelles
Wednesday, January 24, 2018

Teknologji

FOTO/ Ja mashtrimi i madh i shkencës me telefonin e lashtësisë

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte “zbuluar nga arkeologët” në Austri. Storje të...

Interesante..Dy kosovarë krijojnë video-lojën “Autokton”, mbi 10 mijë shkarkime (VIDEO)

Ndeshja Serbi-Shqipëri dhe Lorik Cana tashmë vijnë në një video-lojë për smartphone. Pas ngjarjeve të 14 tetorit, ku gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, tifozët serbë “pushtuan”...

Fluturimi i pare me Aeroplan – Mulla Hasan Masurica-1899 vs. Vllezrit...

Fluturimi i pare me Aeroplan – Mulla Hasan Masurica-1899 vs. Vllezrit Wright-1903 (video) Fluturimi i pare me Aeroplan – Mulla Hasan Masurica-1899 vs. Vllezrit Wright-1903 Klikoni...

Xhirimi sekret nga fabrika ku prodhohet iPhone: Punëtorët mezi rrinë në...

​Kushtet e punës në fabrikat e Apple-t në mbarë botën kanë tërhequr sërish vëmendjen e opinionit publik, pasi BBC ka publikuar një video nga...

Kjo është epoka e re e BMW (Video)

Gjatë vitit 2016, BMW Group ka shpalosur katër koncepte që tregojnë vizionin e kompanisë për shekullin e dytë në automobilizëm. Modelet e BMW-së, Minit, Rolls-Roycet...

Aeroplanët më të mirë luftarak të shekullit 21, që vetëm pesë...

Që nga vitet e ’40-ta të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur të prodhojë katër gjenerata të aeroplanëve luftarak, kurse fuqitë e mëdha...

Arma e re e ushtrisë amerikane, që lason predhat me shpejtësi...

Marina amerikane është duke testuar një armë elektromagnetike, që mund të lansojë predhat me një shpejtësi gjashtë herë më të madhe sesa ajo e...

Pse numrat në telefon dhe në makinë llogaritëse janë të vendosura...

Telefonat dhe kalkulatorët i përdorim çdo ditë. Këto dy pajisje kanë ngjashmëri – 10 numra, të rradhitur nga tre në tre rreshta dhe butoni...

Bisha nga Ferrari, veturë super e shpejtë me 812 kuaj fuqi...

Ferrari, gjigandi i prodhimit të veturave, ka lansuar modelin e ri me 812 kuaj fuqi, që e bën këtë model të jetë një veturë...

Ky telefon ia kalon dhe vet dy gjigantëve të teknologjisë Apple...

Shikoni videon për të parë informacionet për këtë telefon. Nokia 8 më në fund po vjen me 6GM RAM, 128GB dhe 22.3 MP kamerë, transmeton...