-3 C
Bruxelles
Wednesday, December 13, 2017
Blog

Zgjidhni një nga tre figurat e mëposhtme dhe zbuloni sa e rëndësishme është paraja në jetën tuaj

Shumë njerëz mund ta kuptojnë lehtë nëse dikush është i pasur apo i varfër, vetëm duke parë pamjen fizike. Në këtë artikull, ju do të duhet të përcaktoni se cili prej këtyre njerëzve është i pasur dhe kjo do të zbulojë diçka rreth personalitetit...

A rrezikon PD të ndahet? Ja si përgjigjet ish kryetari Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar zhvillimet në Partinë Demokratike kur pjesa e lënë jashtë parlamentit nga kryetari Basha vijon të kërkojë largimin e tij. Në një intervistë për Abc News, Berisha u pyet nëse në këtë situatë Partia Demokratike rrezikon të ndahet pasi “të...

Burgu ku vdekja është më e mirë se jeta, gjendet dhe një shqiptar, ja kush është ai (VIDEO)

Ky burg quhet ADX dhe ndodhet në Firence të Kolorados, në SHBA . Të burgosurit janë terroristët dhe kriminelët më të këqij në botë, madje edhe një shqiptar nga Dibra e Maqedonisë, Elvir Duka. Terroristët më të kërkuar, vrasësit dhe kriminelët, më të mëdhej janë...

Ish-banorja e “Big Brother” i kërkon falje bebes në bark: Nuk të doja kur mësova se ishe vajzë

Në shkrimin e saj Jona ka treguar se në fillim nuk e donte fëmijën e dytë pasi mësoi se do të behej sërish me një vajzë, duke i kërkua kështu falje. “Eshte hera e par qe flas me ty “jet” qe akoma ske ardhur ne...

VIDEO e rrallë/ Ndodhi ajo që nuk kishte ndodhur asnjëherë, gruaja lind pa mitër

Një grua që kishte bërë transplantim të uterusit lindi, duke e bërë këtë procedurën e parë të suksesshme në SHBA. Nëna kishte lind pa mitër, por bëri një transplant vitin e kaluar. Transplantet e mitrës shihen si një burim shprese për gratë që nuk mund të...

Pse Qeshi Ky Njeri Gjatë Ekzekutimit Me Varje (Foto-Video)

Ky është Hamza Bendelladj. Ai ka hakuar 217 banka duke përfituar 400 milion dollar.Të gjitha këto para ai i dhuroi për Afrikën dhe Palestinën. Bendelladj u ekzekutua duke qeshur. Unë nuk ndihem fajtor për ndonjë krim”, kishte thënë ai, para ekzekutimit vitin e kaluar....

Samsung bëhet gati për luftë: Braktisni iPhone dhe ju japim 220 dollarë!(FOTO LAJM)

IPhohe dhe Samsung janë në një “luftë” të vërtetë konkurrence. Kompania Samsung ka një propozim gati të çuditshëm për të gjithë përdoruesit e produkteve te iPhone: Braktisni iPhone dhe ju paguajmë 220 dollarë. Faktikisht kjo është një reklamë promovimi që Samsung kërkon të tërheq...

E tmerrshme, ja si bëhen çantat Hermes dhe Louis Vuitton (VIDEO)

Hetuesit e organizatës ‘PETA’ udhëtuan deri në Afrikën e Jugut për të marrë pamjet e papublikuara më parë nga kompanitë më të mëdha të therjes së strucave në botë. Ata filmuan punëtorët teksa thernin në mënyrë tmerrshme shpendët ndërkohë që njëri prej tyre bënte humor...

Robert Berisha i nxjerr sekretin: Ja çfarë po ndodh me lidhjen e Tunës dhe Patrisit

Në një intervistë për emisionin “N’gas’z”, Robert Berisha më në fund ka sqaruar të vërtetën e kësaj ngjarje duke treguar se Patrisi dhe Tuna në fakt e kanë pasur një grindje, por tani gjërat mes tyre janë mirë dhe madje i zbuloi atyre një...

Përsëri vajzat nga Shqipëria: Më mirë martohemi me Serbë sa sa me Kosovarë (Video)

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht. Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave.Këtë e kanë vërtetuar disa komentues të Telegrafit serb të cilët kanë thënë se këto martesa janë të gabuara. Mirëpo ka të tillë...

Lajmet e fundit